x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye
Ücretsiz & Hızlı Kargo
759,99 TL
799,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
759,99 TL
799,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.104,15 TL
1.299,00 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.104,15 TL
1.299,00 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.199,99 TL
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.424,99 TL
1.499,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
759,99 TL
799,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
759,99 TL
799,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
854,99 TL
899,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.139,99 TL
1.199,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
854,99 TL
899,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
759,99 TL
799,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
854,99 TL
899,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.104,15 TL
1.299,00 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.104,15 TL
1.299,00 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.104,15 TL
1.299,00 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
1.424,99 TL
1.499,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
949,99 TL
999,99 TL
%5 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
849,92 TL
999,90 TL
%15 indirim
Ücretsiz & Hızlı Kargo
849,92 TL
999,90 TL
%15 indirim
Erkek Gömlek Modelleri


Günümüzde erkek gömlek modelleri, erkekler için çeşitlenmeye başlaması ile beraber çoğalmıştır. Bu kapsamda erkek gömlek modelleri kalıbına, markasına, bedenine, kol boyuna, üretiminde kullanılan materyale göre değişmektedir. İnce kumaşlı, dar gömleklerden oversize modellere sahip her mevsime uygun erkek gömlek modelleri bulmak mümkündür. 

Erkek Gömlek Modelleri 

Erkek gömlek modellerinde kumaş çeşitleri ilk olarak dikkat çeken özelliktir. Doğru tasarıma doğru bir kumaş seçmek önemli olur. Düz renk akrilik gömlekler genelde kış aylarında şık durarak sıcak tutarlar. Son zamanlarda erkek gömlek ürünleri için en fazla kullanılan kumaşlardan birisi de denim olmaktadır. 

Denim gömlekler, düğmeli ve çıtçıtlı olabilir. Ek olarak cepleri ve arkasında kapşonu bulunabilmektedir. Ceket olarak kullanılan iri düğmeleri ile dikkat çeken kadife gömlekler de erkekler için çok idealdir. Kadife gömlekler, yumuşak ve kalın dokusuyla düğmelerini kapatarak giymeye uygun olduğu gibi ceket olarak da kullanılabilir. Ayrıca erkek gömlek modelleri arasında pamuklu kumaşlar, erkekler için vazgeçilmez olur.

Bu kumaşlar pamuk-keten, %100 pamuk ve pamuk-polyester karışık olabilir. Terletmemesi, cildi nefes aldırması, sağlıklı olması önemli bir kriterdir. Ayrıca tahrişe sebep olmaması ve de yumuşak dokusu bu gömlekleri üst sıralara taşımaktadır.

Erkek gömlekleri denince aklımıza gelen en önemli ürünler klasik gömlek tasarımlarıdır. Özellikle beyaz erkek gömlek modellerine çok yakışan keten, spor-şık görünüm istediğinizde tercih etmeniz mümkündür.

Erkek Gömlek Modellerinde Yaka Çeşitleri

Yaka çeşitlerine göre erkek gömlek modelleri ayrılmaktadır. Her tarza, zevke ve de kombine uygun olan yaka modelleri mevcut olmaktadır. Ata yaka adlı yaka modeli, smokinler adına üretilmiş gömleklerde kullanılmaktadır. Papyon takmaya uygun ve sivri yaka çeşididir. Genellikle özel günlerinizde bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Sıklıkla slim fit kalıplara sahip gömleklerde kullanılan bu yaka, zarif görünüm sağlar. Beyzbol yaka şeklinde bilinen yakasız görünümlü salaş erkek gömlek ürünleri yaz günlerinde, sporda kullanılan ürünlerdir. Klasik gömleklerde kullanılan yakaların bazıları dik, düğmeli ve gizli düğmeli şeklinde sıralanabilir. İtalyan yakalar, klasik yakalara göre ince ve de şık görünüme sahiptir.

Erkek Gömlek Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Hayatınızın her alanında rahatlıkla erkek gömlek modelleri kullanabilirsiniz. Her alanda kullanmaya uygun onlarca erkek gömlek ürünü bulunmaktadır. Günlük hayatında gömlek giymeyi seven erkekler düğün, kutlama ve mezuniyet gibi özel gecelere giderken ata yaka, beyaz, slim fit gömlekler tercih edilebilir. Ayrıca özel günlerde uzun kollu erkek gömlek ürünleri de kullanılmaktadır.

Beyaz renkli erkek gömlekleri, siyah renkli takım elbiseler ile mükemmel uyumlu olmaktadır. Bu nedenle risksiz ve de şık bir alternatif olurlar. Siyah erkek gömlekleri, beyazdan farklı olarak risk almak istemeyenlerin ilk tercihidir. Karizmatik ve ya asil görünümü ile siyah gömlekler, hemen her kombine yakışmaktadır. 

Erkek Gömlek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Gömlek alırken dikkat edilmesi gerekenlerden ilk özellik gömleğin bedeni olur. Bedeninize tam olarak uygun bir gömlek, sizin vücudunuzu olduğundan daha havalı gösterir. Gömleğin omuz dikişlerinin, kişinin omuzlarınıza tam oturması gereklidir. Erkek gömlek modelleri günümüzde XXS bedenden başlayıp büyük bedenlere kadar çıkmaktadır.

Büyük beden giyen erkekler 3XL ile 6XL erkek gömlek ürünleri arasından uygun olan bedeni tercih edebilirler. Gömleğin yalnızca bedeni değil de aynı zamanda kalıbı da önemli olur. Vücut özelliklerinize ve ya tarzınıza uygun gömlek, sizi her zaman hayal ettiğiniz görünüme kavuşturabilmektedir. 

Erkek Gömlek Modellerinin Kalıpları

Erkek gömlek modellerinin arasında farklı kalıplar bulunur. Bu çeşitli kalıplar içinden bedeninize ve tarzınıza uygun olan kalıpları rahatlıkla bulabilirsiniz. Bol modeller, son yıllarda en fazla tercih edilen gömlek kalıbıdır. Ortalama bedene sahip hemen her erkeği şık göstermekte olan bu kalıp, vücuda yapışmaz. Böylece kullanımı rahat, şık ve özenli bir görünüm oluşturmaktadır.

Özel günlerinizde ayrıca slim fit gömlek modellerini de tercih edebilirsiniz. Salaş görünümle fit görünümün arasındaki çizgide yer alan gömlek modelleri de vardır. Çoğunlukla long fit erkek gömleklerin yakaları açık olur. Bu kullanım biçimi açısından günlük giyime de daha uygundur. 

Erkek Gömlek Fiyat Aralığı 

Günümüzde tercih edilen erkek gömlek fiyatları, kumaşların çeşitlerine göre değişebileceği gibi gömlek markasına göre de değişiklik göstermektedir. Bu bağlamda erkek gömlek fiyatları yelpazesinin geniş olmasına sebep bazı unsurlar bulunur.

Binlerce liralarda olan erkek gömlek ürünleri, hot couture markaların genelde özel tasarımları olmaktadır. Bu gömlekler, markalarının stiline göre değişme ile birlikte %100 pamuklu kumaştan ve gerçek deriden üretilebilir. Avantajlı fiyatlara sahip ürünler arasında kaliteli ürünler de bulunur.

Erkek Gömlek Boyu

Pek çok sayıda erkeğin kullandığı erkek gömleklerinin boyu genel olarak kişinin boyuna göre de tercih edilebilir. Gömleği pantolonun üzerinde bırakmayı tercih eden erkekler için ürün boyları oldukça önemlidir. Bu kapsamda gömlek boyları, modeller arasında çeşitlilik gösterebilir. Temelde ideal erkek gömlek boyları el bileği ya da bel kemiği baz alınıp hesaplanır.

Kişisel özelliklere de bağlı olarak ideal ürünlerin uzunluğu beğeniye ve de modellere göre değişiklikler gösterir. Gömleğin bitiminin ve de bel kemiğinin hemen alt kısmında olması gereklidir. Bunun yanında kollarınızı bedeninizin yanına serbest bir şekilde uzatarak ölçüm yapabilirsiniz.

Gömleklerin önünde kalan kısımla kol ucunda kalan düğme arasındaki mesafenin 2cm ile 3cm kadar yeterlidir. Ek olarak omuz hizasından yaptığınız ölçüm ile bedeninize uygun uzunluğa da sahip ürünü bulmanız mümkündür.

Erkek Gömlek Türleri 

Son zamanlarda erkek gömlek çeşitleri kalıbından desenine kadar çeşitli türlerdedir. Bunun yanında yaka şeklinden kol tipine kadar da farklı kategorilere sahip olur. Oduncu gömlekler genelde, kış aylarında sık sık tercih edilen modeller arasındadır. Tercihen oversize duruşlara sahip modellerden birisidir.

Kış aylarında kadife erkek modelleri de öne çıkmaktadır. Ayrıca bu ürünler ceket olarak da kullanılabilir. Ilık ve ya sıcak havalardaysa keten modeller şık seçenekler olur. Slim fit gömlek modelleri genel anlamda takım elbise içerisine tercih edilir. 

Kot gömlek türleri ise günlük kullanımlar için işlevsel parçaların arasında yer almaktadır. İster düğmeleri açık şekilde ister kapalı rahatlıkla kullanılabilir. Klasik tarzan ödün vermeyenler kişiler için siyah gömlekler joker parçalardır. Pek çok sayıda kişinin gardırobunda bulunan modeller arasında yer almaktadır.

Keten erkek gömlek türleri ise her mevsim rahatlık ile kullanılabilir. Sıcak dönemlerde terletmeyen ve de hava alan yapıları sayesinde öne çıkmaktadır. Bütün bu ürünler erkek gömlek fiyatları türlere göre değişmektedir.

Erkek Gömlek Nasıl Seçilmelidir?

Günümüzde erkek gömlek modelleri tercih ederken bedenlerin yapısının ve de şeklinin göz önünde olması gereklidir. Ürünün kol bölgelerinin kişinin vücuduna yapışmaması oldukça önemli olmaktadır. Kollara yapışan gömlek modelleri kişiyi olduğundan çok daha iri göstermesinin yanında yırtılma riski taşımaktadır. Gömleğin omuz dikişinin tam oturması bir diğer önemli husus olur.

Ürünün kumaşı ve de kalitesi kadar kullanım alanları da önemli olur. İhtiyaçların önceden belirlenmesi kişinin üstüne uygun doğru olan parçayı hızlı bir şekilde bulmasına yardımcı olur. Sıcak havalarda açık renkli ve keten modeller uygun bir seçenek olabilir. Gömlek seçerken saç ve ten renginin göz önünde bulundurulması da önemlidir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.