x
Filtrele
Sırala
Sıralama
Varsayılan Sıralama Alfabetik A-Z Alfabetik Z-A Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye Fiyat Artan Fiyat Azalan Rastgele Puana Göre
Fiyat Artan Fiyat Azalan Yeniden Eskiye Eskiden Yeniye


Soğuk havalar başta olmak üzere hem sıcaklık arayan hem de tarzına şıklık katmak isteyenlerin kullandığı en önemli aksesuar atkılardır. Atkı modelleri, zengin çeşitliliği ve kaliteli işçiliği sayesinde 70’ den 70’e herkesin tamamlayıcı parçaları olmaktadır. Bu sebeple yeni sezonda da onlarca farklı çeşit ve desende atkı modeli bulunmaktadır.

Kadın Atkı Modelleri

Kadın atkı modelleri, her zevke ve tarza hitap etmek üzere tasarlanmıştır. Koleksiyon farklı kumaş seçeneklerinin yeni sezon tasarımlarla bir araya getirilmesiyle oluşturulmaktadır. En çok tercih edilen kadın atkı modelleri şu şekildedir:

Yün atkılar

Penye atkılar

Triko atkılar

El örgüsü atkılar

Şal atkılar

Kaşkollar

Ressam tipi atkılar

Kadın atkı çeşitleri aynı zamanda farklı renk ve desen çeşitliliğine sahiptir. Yeni sezon trendleri gözetilerek oluşturulan bu koleksiyonda, birçok tarza uygun atkı modeli bulunmaktadır.

Yün Atkı Modelleri

Kadın atkı modelleri arasında hiç kuşkusuz dikkat çeken en önemli seçenek, yün atkı modelleri olmaktadır. Gerek sıcak tutma özelliği gerekse organik yapısından ötürü her sezonun en favori parçalarından biridir. Yün atkılar;

Makinede düşük sıcaklıklarda yıkanabilir.

Kış ayları için idealdir.

Dizlere kadar gelen modellerden sadece boyunluk olarak kullanılan modellere kadar birçok çeşidi vardır.

İplik yün bakımından puf puf, sakallı ya da sade yün olarak çeşitlendirilmiştir.

Bere ve eldiven üçlüsü ile takım yapılarak soğuk havalara karşı tam bir koruma sağlar.

Penye Atkı Modelleri

Penye atkılar, özellikle şıklıkları ve zariflikleri ile tercih edilen kadın atkı modelleri arasında yerlerini alırlar. Üretim kolaylığı sağlayan kumaş çeşidi sebebi ile onlarca farklı modeli bulunmaktadır.

Hipo alerjenik ve cilt dostudur.

Makinede rahatlıkla yıkanabilir, kullanımı kolaydır.

Hem soğuk hem de sıcak havalarda takılabilir.

Penye atkılar aynı zamanda aksesuar olarak da kullanılır.

Boyundan bağlamalı, şal kullanımlı, pareo olarak kullanımlı olmak üzere farklı alanlarda değerlendirilir.

Kadın atkı çeşitlerinin en zengin parçalarını oluşturan penye atkılar, sezonun gözde renkleriyle hem tarz hem de klasikten vazgeçmeyen hanımların tercihleri gözetilerek hazırlanmaktadır.

Ressam Tipi Atkı Modelleri

Ressam tipi atkı modelleri, son zamanların en popüler atkı trendlerinin başında gelmektedir. Şapkası ile birlikte kullanıldığında daha da iddialı bir forma bürünmektedir. Ressam tipi atkı modelleri;

Genellikle canlı ve pastel renklerden oluşmaktadır.

Kombin tamamlayıcısı olarak, başa eğik bir şekilde oturtulan şapkalar ile tamamlanabilir.

Halka şeklinde tasarlanan ressam tipi atkı modelleri, uzun ve kısa olarak üretilmektedir.

Ressam tipi atkı modelleri, boyuna 2 kere dolanarak kullanılır.

Yün, penye ya da triko modelleri sıklıkla bulunmaktadır.

Kadın atkı modelleri bakımından koleksiyonu zenginleştiren ressam tipi atkılar, gençlerin ve kendini genç hissedenlerin en çok tercih ettiği modellerdir.

Kaşkol Modelleri

Klasik çizgisini bozmayan hem iş kadınlarının tarzını hem de günlük rutinin parçasını oluşturan kaşkollar, modelleri ve kadın atkı fiyatları bakımından kendini göstermektedir. Koleksiyonun abiye parçalarının sıklıkla gözlemlendiği bu koleksiyonda;

Çizgili ve kareli desenler göze çarpmaktadır.

Uçları püsküllü modeller, özellikle bu senenin öne çıkan parçalarını oluşturmaktadır.

Makinede narin yıkama programında yıkanması önerilmektedir.

Abiye ve frapan modelleri bulunmaktadır. Özellikle iş hayatında şık giyime özen veren hanımlar tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Koleksiyonun en klasik modellerinin yer aldığı bu kategori, fiyatları ve zengin içeriği bakımından kış trendlerinde şimdiden yerini almaya başlamaktadır.

El Örgüsü Atkı Modelleri

El örgüsü atkılar, koleksiyonun, tarihsel anlamda ilk ortaya çıkan modellerini oluşturmaktadır. Bu sebeple bilinen en çok modele sahip kategorilerden biridir. El işçiliğinin yoğun bir şekilde görüldüğü bu atkı modellerinde, örgü, düz, haroşa ve birçok farklı desen bir arada bulunmaktadır. El örgüsü atkılar, kadın atkı fiyatları açısından da oldukça uygun bir kategori olarak sunulmaktadır.

Oldukça düşük sıcaklıklarda, narin yıkama yapılmalıdır.

En sıcak tutan kadın atkı modellerinin başında gelmektedir.

Genellikle yün ipliklerden yapılmaktadır.

Çok kalın örgüler, saçaklı ipler ve püskülleri bu kategorinin öne çıkan modellerini oluşturmaktadır.

Kadın Atkı Modelleri Kombinleri

Şıklığın ve trendlerin önder olduğu bu çağlarda, kadın atkı modelleri, yalnızca korunma amaçlı değil, aksesuar ve bütünleyici olması bakımından da önem kazanmıştır. Bu sebeple atkı kombinleri, hanımlar tarafından sıklıkla takip edilmektedir. Atkı kombini yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekildedir:

Giyilen kıyafetin kumaşına göre bir atkı seçilmesi önemlidir. Örneğin; kaşe bir kaban ile kaşe ya da yün bir atkı takılması oldukça uygun olacaktır.

İddialı bir atkı kombini yapmak isteyenler için, kıyafetin zıddı olan bir seçim yapmak fark yaratacaktır. Koyu renkli bir kıyafet üstüne, pastel renklerin yoğunlukta olduğu atkı modelleri tercih edilebilir.

Gömlek üstüne, yalnızca boyundan bağlamalı kadın atkı modelleri kullanılabilir. Böylece daha ciddi ve şık bir görünüm yakalanabilir.

Bu senenin gözdesi olan triko atkılar, farklı renk ve desen seçenekleri ile kombini en rahat parçaların başında gelmektedir.

Daha zayıf görünmek isteyenler için, şal tipi atkılar uygun bir seçim olmaktadır. Omzu ful bir şekilde kapatarak kullanılan şal atkılar, elde ufak bir çantayla oldukça şık bir kombin oluşturmaktadır.

Boyu uzun göstermek için, özellikle ucu püsküllü ve uzun atkılar, sadece boyna atılarak kullanılabilir.

Penye ve triko model atkıların, kravat gibi gömleğe bağlanması, çarpıcı bir kombin önerisi olarak öne çıkmaktadır.

Kadın Atkı Fiyatları

Kadın atkı fiyatları, modellere ve içeriklere göre her sene farklı oranlarda seyretmektedir. Koleksiyona bakıldığında, şıklığa yön veren atkı modelleri, her zaman en uygun fiyatlı segmentte seyretmektedir. İşçilik, kumaş türü, kullanılan malzemelere göre farklılık gösteren kadın atkı fiyatları, ulaşılabilir olması bakımından her cebe uygun olması ile kullanıcılarını sevindirmektedir.

Kadın Atkı Bağlama Şekilleri

Kadın atkı modellerini en güzel ve göze çarpan detayları ile birlikte gösteren bağlama şekilleridir. Bu sebeple, atkı bağlaması da kombin sevenlerin en çok dikkat etmesi gereken etmenlerin başında gelmektedir. Kadın atkı bağlama şekilleri arasında şunlar bulunmaktadır.

Üçgen Bağlama: Üçgen bağlama, kare atkıların karşılıklı iki ucu bir araya getirilerek oluşturulan bir bağlama şeklidir. Üçgen kısmı sırtta kalacak şekilde boyna bağlanır.

Serbest Bağlama: Genellikle şal, kare ya da dikdörtgen atkı bağlama modellerinde kullanılır. Serbest bir şekilde omza atılarak daha salaş bir görünüm sağlamak isteyenler tarafından tercih edilir.

Döndürerek Bağlama: Kumaş, triko ya da penye atkıların, kendi etrafından tel gibi sarılarak bağlanmasıdır. Genellikle tamamı boyna sarıldıktan sonra çıkan parçalar da döndürülen alanlara sıkıştırılır. Boynun sıcak kalması ve derli toplu görünmesi açısından oldukça kullanılan bir bağlama şeklidir.

Tek Düğümlü Bağlama: Uzun ya da kısa fark etmeksizin; atkının boyna dolanıp bir düğüm atılması ile oluşturulur. Düğümden arta kalan bir uzun parça önde, diğer parça arkada olacak şekilde kullanılır.

Klasik Bağlama: Genellikle tüm atkılar için geçerlidir. Boyna iki kere döndürülerek kullanılır. Önde, iki tarafta uzayan parçalarla daha spor bir görünüm elde edilir. En klasik ve en çok tercih edilen atkı bağlama modelleri arasında yer almaktadır.

İki Katlı Bağlama: Uzun bir atkının ikiye katlanması ve boyna dolanarak, önden düğüm atılması şeklinde kullanılır. Bu bağlama hem kadınlar hem de erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.