x

İptal ve İade Koşulları

İade İşlemleri Sürat Kargo ile sağlanmaktadır.

Sürat Kargo Gönderi Kodu:1219674282

Ürün iade istekleri 23/02/1995 tarihli ve 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 31 inci ve bu Kanuna 4822 sayılı Kanunla eklenen 9/A maddeleri esas alınarak aşağıdaki kriterler dâhilinde yapılmaktadır.
Kanunen internetten yapılan satışlarda (mesafeli sözleşmeler ile satışlarda) tüketicilerin teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde hiçbir hukuki ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve hiç bir gerekçe göstermeksizin malı reddederek ürünü iade hakkı mevcuttur. www.sportuel.com 'den yapılmış olan alışverişlerde 14 güne kadar fatura ibrazı ile kullanılmamış ürünlerde iade konusunda destek sağlamaktayız. İnternet mağazamızdan aldığınız ürünlerin iadeleri sadece internet mağazamıza yapılabilmekte ve mağazalarımızdan iade kabul edilmemektedir. İadelerinizi Sürat Kargo aracılığı ile ücretsiz olarak kolayca yapabilirsiniz.
-İade yapılacak ürünlerin etiketleri ve de bilgilendirme yapışkanları çıkarılmamış olmalı ve ürüne zarar verilmeden denenmiş olmalıdır.
-Ürünlerin, hiç bir açıdan zarar görmemiş, kullanılmamış ve de yeniden satışa çıkarılabilecek durumda olmaları gerekmektedir. Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de faturası ile birlikte gönderilmelidir. Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir.
-Hijyenik Nedenlerden Dolayı Mayo, Çorap, İç çamaşırı gibi ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır.
-İade etmek istediğiniz siparişinize ait ürünleri iade koşullarına uygun olarak teslim alındığı günden itibaren 14 iş günü içerisinde ücret iadesi Kredi Kartınıza yapılacak olup, provizyon kodu tarafınıza mail yolu ile bildirilmektedir. Provizyon Kodu ile birlikte ücretin ekstrenize yansıması banka ile olan anlaşmanız çerçevesinde gerçekleşmektedir. Ekstrenize yansımayan ücretler konusunda provizyon kodunuz ile beraber bankanız ile iletişime geçebilirsiniz.
-Faturasız İade Kabul Edilmemektedir.
Değişimler 
Satın almış olduğunuz ürün/ürünler ile ilgili değişim talebinizi, siparişinizi teslim aldığınız tarihten itibaren 29 gün içerisinde yapabilirsiniz. İnternet mağazalarımızdan satın aldığınız ürünlerin iadesi mağazalarımızdan kabul edilmemektedir. Sürat Kargo aracılığı ile en kısa sürede ürünü yollayarak müşteri temsilcilerimizin bilgisi dahilinde değişim yapabilirsiniz.
-Değişim yapılacak ürünlerin etiketleri ve de bilgilendirme yapışkanları çıkarılmamış olmalı ve ürüne zarar verilmeden denenmiş olmalıdır.
- Ürünlerin, hiç bir açıdan zarar görmemiş, kullanılmamış ve de yeniden satışa çıkarılabilecek durumda olmaları gerekmektedir. Ürün, teslim alındığı zaman ki hali ile orijinal ambalajında ve de faturası ile birlikte gönderilmelidir. Ürün paketlerinin üzerinde, koli bandı veya herhangi bir yazı yazarak deforme olmamalıdır. Bu şekilde gönderilecek kargolar kabul edilmeyecektir
- Hijyenik Nedenlerden Dolayı Mayo, Çorap, İç çamaşırı gibi ürünlerin iade ve değişim işlemleri yapılamamaktadır.
- İlk değişimlerinizde, Sürat Kargo'yla gönderdiğiniz tüm ürünlerin kargo masrafları tarafımıza aittir.
- Değişim için yolladığınız ürün, değişim departmanımız tarafından incelenerek isteğiniz doğrultusunda, ürün elimize ulaştıktan sonra en geç 1 ila 3 iş günü içerisinde gerçekleştirilir ve adresinize kargolanacaktır.
- Faturasız Değişim Kabul Edilmemektedir.
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.